Mezunlarımıza Duyuru

19 Kasım 2020

Değerli Mezunlarımız,

Bildiğiniz gibi salgının başlangıcından bu yana virüs bulaşma riskini en aza indirmek amacıyla alınan tedbirler kapsamında üniversitemiz kampüslerine erişimde belirli kısıtlamalara gidilmiştir. Bu kapsamda çalışan personel ile öğretim üyelerimiz belirli kurallara göre kampüslere kabul edilmekte, öğrencilerimiz saat 18:00’a kadar kampüslere girebilmekte ve saat 24:00’a kadar kütüphanedeki çalışma salonunu kullanabilmektedirler.

Mezunlarımız ve misafirlerimiz sadece davetli oldukları veya bizzat içinde bulundukları etkinliklere önceden katılacaklarını faaliyet sahiplerine veya ilgili birime bildirerek; günlük işleri için ise kampüs girişlerinde ilgili ofislere bilgi verilmesini sağlayarak (Kayıt İşleri Ofisi veya Mezunlar Ofisi) kampüslere giriş yapabilirler. Boğaziçi Üniversitesi mezunu kütüphane üyelerinin ise kütüphaneye gelmeden bir gün önce bulib@boun.edu.tr adresine e-posta ile bilgi vermeleri gerekmektedir. Kütüphanemiz haftaiçi 10:00-20:00 saatleri arasında, haftasonu ise 11:00-19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Mezunlarımızın kampüslere girişini düzenleyen uygulamalarımız tasarlanırken bu konuda alınan tedbirlerle uyumuna özellikle dikkat edilmiştir. Bu çerçevede kampüslere girmek durumunda olan tüm mensuplarımız ile misafirlerimizin HES Kod entegre edilmiş günlük Covid-19 Beyan Formunu doldurmak zorunda olduğunu hatırlatırız. 2020-21 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte az sayıda da olsa öğrencilerimiz yurtlarda barınmakta, eğitim ve araştırma amacıyla akademik personel kampüslerde bulunmakta ve çalışanlarımız imkanlar el verdiği oranda hizmete devam etmektedir.

Siz değerli mezunlarımızın ve kampüslerde bulunması gereken öğrenci, öğretim üyesi ve personelimizin sağlığını koruma yönünde aldığımız tedbirlere uyumunuz ve anlayışınız için teşekkür eder, en kısa sürede sizlerle tekrar birlikte olma temennisi ile sağlıklı günler dileriz.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü